Hirek

FUTSAL FIÚ U14 DÖNTŐ

Megyei U-14-es futsal bajnokságban 4 csapatot indított az egyesületünk.

Négy csapat összeállítása 2007-es korosztályos, egy 2008-as, egy 2009-es és egy vegyes korosztály. A négy csapatból egy csapat első helyezett, két csapat pedig második helyezést ért el. A negyedik csapat is tisztességesen helytállt. A két második helyezett csapatból az egyik legjobb másodikként tovább jutott a középdöntőbe.

A középdöntőben egy csoportba került a két továbbjutó. Első mérkőzést ráadásul egymás ellen vívta a két csapat. Az egymás elleni mérkőzésen nem volt gond a hozzáállással, de a komáromi meccsen már igen. Az ellenfél csapatában, 4-5 termetben nagyobb gyerek és ettől érthetetlen módon megrémültek néhányan, majdnem mindenki. Az egyik csapatunk mutatott játékán meg is látszott. Sajnos mind a két csapatunk kikapott a Komáromtól, így ki-ki mérkőzést kellett vívni a Kisbér csapata ellen. A "lelki" rábeszélés hatott, mert könnyen vettük ezt az akadályt és az egyik csapatunk a második helyezésének köszönhetően bekerült a döntőbe.

A középdöntős csapatokból és a felgyógyult emberekből próbáltunk egy ütőképes csapatot összerakni. Nehéz döntés volt otthon hagyni gyerekeket, de valahol meg kellet húzni, hogy mennyi gyereket viszünk.
Szóval a döntő: már az út eleje izgalmasra sikeredett, mert a busz köhögött- fuldokolt már Nyergesen. A benzinkútnál szóltam a sofőrnek, hogy inkább elmegyünk autókkal, mint Nyerges és Ács között megállunk valahol. Így kocsiba vágtuk magunkat és elindultunk.

Az első mérkőzés a Komárom-Ászár volt. Meglepetésre 2:2 lett. Nagyon motivált Ászár meglepte a Komáromot.  Mivel több kocsival mentünk, így a kezdés előtt 5 perccel ért be az utolsó autó. Gyors melegítés, majd játék. Nagyon jól kezdtünk a Tata ellen, de a második félidőben sajnos kaptunk két gólt és így megnyerték a mérkőzést 2:1-re. A mérkőzés nagyon hajtós, izgalmas, de részünkről nagyon pontatlan volt.

A második mérkőzés a Komárom ellen volt. Nem voltunk elég kemények, határozottak. Több alkalommal álltunk szemben a kapussal, az üres kapuval, de kihagytunk mindent. Nagyon sokszor vissza tudtunk volna jönni a meccsbe, de megremegett a lábunk. 5:2-re kikaptunk.
Utolsó  meccs: Ászár. Ki-ki meccs. Aki nyer az a harmadik. Mindent beleadtak, jó játék, jó helyzet kihasználás, lendület, javuló formák. 5:0-ra nyertünk.

Összeségében 24 csapat nevezett a megyei U-14-es futsalra, ebből 4 nyergesi. Harmadik helyen végzett a Nyerges U-14-es csapata!!! Úgy gondolom, ez mindent elmond.